церква с.Вибранівка

І С Т О Р І Я

Церкви введення в храм Пресвятої Богородиці

c.Вибранівка

Церква с. Вибранівки була збудована в 1910 році. Біля церкви побудовано кам’яну дзвіницю у вигляді стіни з двома дзвонами. Зверху церква з тесаного каміння, а в середині виложена цеглою, побудував 11 граф Лось.

Форма церкви округла , у вигляді костелу , один купол, граф будував костел, але стіни не витримували звуку органів і тріскали. Тоді Лось вирішив відати костел громаді під церкву. Тут біля церкви похована вся сім’я графа.

У період між 1832-39 роками парохом в селі був о. Михайло Гаварецький. Пізніше був призначений о. Володимир Дорош. З часом церква потребувала ремонту, у 1907 р. церкву було відремонтовано і розмальовано всередині, зроблено два бічні вівтарі: Ісуса Христа і Божої Матері. Роботу виконував художник Володимир Мочарський.

1 квітня 1935р.парохом став о.Теодор Чаниж. Він мав тверду руку і взявся за наведення порядку в церкві, якого бракувало за його попередника. У 1937р.провізорами в церкві були Яким Дмитерко, Василь Хомин, Лев Селяндик. Прибирали церкву Марія Микуш та Анастасія Орищин. Церква була відкрита до 1946р.Після війни церква стала аварійною і була закрита до 1989р. У 1989р.під керівництвом десятки села ,в яку входили: Галюка Йосип, Керницький Евстахій, Козак Михайло , Зеремба Володимир, Фуркевич Богдан, Кривий Теодор, Магарський Михайло, Хамуляк Михайло, Солтис Володимир, Орищин Михайло.

Було зроблено ремонт і реставрацію церкви, за кошти парафіян.

Церкву було відкрито 24 жовтня 1989р.службу вів о. Володимир Слободян.

У 1990р.26 лютого було встановлено іконостас, під керівництвом майстра з Миколаєва Гладким Миколою. Малювали церкву майстри зі Львова: Чорний Данило і його два сини.

У 1992р.хуложником Сендецьким Ігорем була виготовлена Голгофа і ним було реставровано образ „Введення в храм Діви Марії” Та око, яке на фасаді церкви. І у тому ж році до нас прийшов о. Дмитро Костів. У 1996р.в грудні помер о.Володимир, його поховано біля церкви. У 1998р.коли розділювали парафію до нас прийшов о. Іван Барбуляк, який служив до 2002р.На даний час церкву тимчасово обслуговує о. Олег з Отиневич. Церков за такою формою як у Вибранівці є лише три у світі: Вибранівка, Соботів, Мюнхен.

Записала зав. бібліотекою с. Вибранівка

Сеньковська Любов Романівна.