церква с.Бережниця

І С Т О Р І Я

ЦЕРКВИ СЕЛА БЕРЕЖНИЦЯ.

 

Старовина церква Різдва Маріі – витвір народного храмового

Будівництва. Церкву було збудовано 1724 року у бойківському стилі тризубу, з однією вежею, із смерекового дерева, з трьома верхами.

Дерев’яну церкву, вкриту гонтами починало будувати село із 39 дворів з розрахунку на 100 місць. Церква Пресвятої Богородиці вибудована в стилі властивому тільки українській архітектурі. Збережені Імена майстрів – будівників вказують на те, що згадана церква створена майстрами - спеціалістами, імена яких зберігаються на одвірках, стінах. Храм обновлений живописцем М.Горбовим у 1894р. стараннями пароха Бережниці Королівської отця Корнелія Сеника.

У старій церкві розписи на стінах гармонійно поєднані з Іконами. В старій церкві неодноразово проводились біжучі ремонти.

Церква Різдва Пресвятої Діви Богородиці належала до Роздольського деканату,канонічно визнана в 1893р.кардиналом Сильвестром Сембратовичем. З 1914р.завідателем церкви був о.Корнелій Сеник, крилошанин, посол до австрійського сейму. У 1924 р. завідателем був о. Олександр Лебедович, парох

с. Заболотівець, в 1935-1936рр.парохом був о.Йосиф Костек. До парафії належала дочірня церква в Рогізні. Архіви зберегли цікавий опис бережницької парафії з 1808р.Церква була вже в дещо запущеному стані, потребувала ремонту і була оцінена у 175 ринських, дзвіниця-25 ринських. На ній висіли 4 невеликі дзвони, оцінені на 400 ринських. Станом на 1904 рік церква мала одного поля 65 моргів, сіножатей 78 моргів.

Жителями с.Бережниці в 1989-1994рр.за допомогою жертводавців

під керівництвом Михайла Вайди, жителя цього села, збудовано нову церкву святих Апостолів Петра і Павла.

Завідуюча бібліотекою-філією с.Бережниця

Басараб Р.М.