Василь Шкляр

"Мій  Чорний Ворон   -  це мій  Білий  Янгол  волі"

 «Чорний ворон»- сигнал для суспільства

/ Зустріч у літературній вітальні з Василем Шклярем/

В.      Мій ярий крик, мій біль тужавий,

         Випалюючи ржу і гріх,

         Ввійде у складники держави,

         Як криця й камінь слів своїх

                                             Є.Маланюк

В.      Доброго дня шановне товариство! Сьогоднішню нашу зустріч ми розпочали зі слів Євгена Маланюка, які дуже чітко дають нам зрозуміти, що література є великою рушійною силою в житті суспільства, а в  історії України особливо, бо відіграє націотворчу роль. Згадаймо слова  Шевченка, який писав :

«Мені ж, о Господи, подай!   Любити правду на землі.»              

Він створив літературу, яка змушувала людей братися до дії, до захисту своєї нації.

В.     Сучасній літературі бракує таких творів,  які б стали ідеологічною зброєю, здатною вплинути на хвору українську свідомість. Сьогодні у нашій літературній вітальні зібралися освітяни, історики, бібліотекарі, молодь….ті люди, яким небайдуже те, що діється у нашій державі, небайдуже українське слово, наша історія і сучасна українська література.

В.       Ми надзвичайно раді, що  нашим гостем сьогодні є відомий український письменник , переможець престижних літературних конкурсів, лауреат багатьох літературних премій,  який зробив стільки для пробудження свідомості українців, скільки не зробила жодна політична партія. Автор більше десяти прозових книжок, відомого роману «Чорний ворон», що став знаковим явищем не лише в літературних колах але й в цілому суспільстві, один з найвідоміших і «містичних» сучасних письменників Василь Шкляр.

В.      Кілька слів із засобів масової інформації:   « Він дав публічного «ляпаса» Табачнику. Він перший отримав Народну Шевченківську премію. Він пробудив патріотичні почуття у багатьох українців. Він знає, що таке стотисячний наклад. Він популяризує Україну в Україні та за її межами. Він – моральний лідер нації.» Отож, будемо раді поспілкуватися із «чорним вороном» сьогодення.

В.       Кожна нова книжка Шкляра стає подією в літературному житті країни, а самого Василя Шкляра  називають «батьком українського бестселера». Роботи Шкляра перекладено шведською, болгарською, вірменсьою,  російською мовами. Автор «Чорного ворона», «Ключа», «Елементала» є володарем цілої колекції престижних літературних премій, серед яких міжнародна «Спіраль століть», австралійська «Айстра», «Золоте перо», гран-прі «Коронація слова», «Золотий бабай», «Ярославів Вал» і, зокрема, улюблена премія самого письменника – «Автор, чиїх книжок найбільше викрали з магазинів».

В.       Несправедливо буде й замовчувати масовий характер романів п. Василя, бо порушені у творах проблеми – близькі більшій частині української читацької аудиторії. Автор володіє тонкощами сюжетотворення, уміє створювати живі образи, досягає високої психологічної напруги. Ми думаємо, що час надати слово самому автору і можливо ми зрозуміємо, як це все вдається п. Василю

В.       «Від самого початку я знав, що це книжка мого життя, тому працював над нею з винятковою старанністю й любов»ю,- зізнався якось автор. Я тримаю в руках незвичайну книгу, яку автор писав упродовж тринадцяти років.

Навколо роману «Залишенець»(«Чорний ворон») ось уже третій рік поспіль – від дня його виходу у світ – вібрує аура виняткового читацького розголосу. Народ чекав на цей твір, як на гідну відповідь на той бруд, який писали і фільмували протягом багатьох десятків років. А 17 квітня 2011 року у Холодному Яру Василеві Шкляру вперше в історії України вручили народну Шевченківську премію

В.     Петро Герасименко у своїй статті газети «Літературної України» зазначив: «Коли читаєш роман, можна побачити всі ті ознаки хвороби малороса-хохла, якою так наполегливо й старанно було інфіковане українське суспільство за сотні років панування чужих метрополій. Хоч ми зараз живемо в епоху незалежності, але вірус власної меншовартості, неповноцінності, пристосуванства, слабкості, нерішучості, продажності продовжує діяти. Роман «Чорний ворон покликаний виконувати роль антибіотика для денаціоналізованого та русифікованого багаторічним впливом Москви українського суспільства. Твір розкриває гірку правду про те , до чого приводить суспільна байдужість і принцип «моя хата скраю».

В.       п. Василь ваш роман дійсно вартий уваги . Він покликаний допомогти українцям усвідомити: боротьба проти окупантів, звідки вони б не прийшли, здорова агресія – не є чимось ненормальним. Навпаки, готовність нації до активних дій в обстоюванні її національних, економічних, культурних та інших прав свідчить про її адекватність, здоровий дух, спроможність до побудови гідної держави.  Сьогодні "Чорний Ворон" – це той роман, який читають юні українці, які ще матимуть час довести на практиці свою відданість Україні..

В.         Хочемо подякувати  за Ваш талант, громадську позицію і стійкість.
              Успіхів Вам, підтримки добрих людей і УДАЧІ       

         Зустріч письменником,  людиню,  що  гордо несе дух  українства - ЯВИЩЕ  неординарне. Фоторепортаж  див.  ТУТ